پنلهای سیمانی ضد حریق

پانلهای سیمانی ضد حریق

پانلهای سیمانی ضد حریق

پانل های سیمانی الیاف دار (فایبر سمنت بورد) صفحات پیش ساخته سیمانی هستند که خواص مکانیکی آنها با استفاده از سیلیس و الیاف سلولزی بهبود یافته است .
 الیاف سلولزی به کار رفته در این صفحات ، باعث افزایش مقاومت آنها در برابر تنش های فشاری و کششی ناشی از تغییرات دما شده و از بروز عیوب مختلف همچون ترک خوردگی و اعوجاج جلوگیری می کند.
 
با توجه به مقاومت خمشی قابل توجه، پانل های سیمانی الیاف دار فایبر سمنت بورد دارای عملکردی بسیار عالی در نمای بیرونی و داخلی، دیوارهای داخلی و خارجی و پوشش سقف و کف ساختمانها هستند .

پنل های سیمانی الیاف دار مقاومت بالائی در مقابل آتش سوزی داشته و عایق های صوتی و حرارتی و همچنین عایق رطوبتی مناسبی هستند. این پنل ها درمقایسه با کلیه محصولات مشابه ، مقاومت بیشتری دربرابرجذب و عبور رطوبت از خود نشان می دهند .اگرچه در حالت غوطه وری ، آب زیادی به خود جذب می کنند و مقاومت خمشی آن ها کاهش پیدا می کند ، اما بعد از خشک شدن بدون تغییر در ابعاد ، مقاومت خمشی اولیه را بدست می آورند. استفاده از این محصول می تواند نقش قابل توجهی در کاهش مصرف انرژی و آلودگی صوتی در ساختمان ها داشته باشد .

پانل های سیمانی الیاف دار (فایبر سمنت بورد) در مقابل اشعه خورشید و همچنین شرایط سخت جوی دمای بالا و بخصوص دمای زیر صفر ، دوام بسیار بالایی دارند . همین امر باعث شده است که برای استفاده از آن در پوشش نمای ساختمان ، مانند محصولات مشابه از جمله سیستم درای وال، محدودیتی بوجود نیاید.

با توجه به اینکه پانل های سیمانی الیافدار سطح بسیار صافی دارند ، بعد از نصب می توان بدون اجرای نازک کاری اقدام به رنگ آمیزی سطح پنل و یا اجرای کاغذ دیواری و یا هرگونه روکش  PVC و ورق     HPL بر روی سطح آن نمود. پانل های سیمانی ایستا ، دوستدار محیط زیست بوده و عاری از هرگونه آزبست و مواد مضر برای محیط زیست می باشند و در برابر حشرات موذی نظیر موش و قارچ نیز مقاوم هستند .
صفحات سیمانی به عنوان یک نوع پوشش برای نمای ساختمان های مختلف سقف کاذب و سقف بام استفاده می شود که جزء فناوری های تایید شده مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت مسکن و شهر سازی است.
فایبر سمنت قابلیت رنگ پذیری با انواع رنگ ها از قبیل پایه آب،پلی اورتان و اکلریک را دارد و در انواع خام،پرایمر و رنگی ارائه می گردد.
موارد کاربرد سمنت برد یا پانل سیمانی در نماهای خارجی ،دیوارهای داخلی و خارجی،کفپوش ،سقف کاذب ،به عنوان پایه جهت نصب کاشی های سرامیک  و از نوع ضد آب آن در محل های مرطوب مانند دستشویی حمام و آشپزخانه میباشد.
از مزایای سمنت برد یا پانل سیمانی می توان به این نکات اشاره کرد:
-عایق گرما و صوتی بسیار عالی و طولانی
-مقاوم در برابر حشرات مضر
-سبک وقابلیت حمل آسان
-قابلیت رنگ آمیزی بلافاصله پس از نصب بدون نیاز به نازک کاری
-ترکیبات بی خطر و بدون آزبست
-قابلیت جداسازی اجزاء و انتقال آن جهت نصب در مکانی دیگر
-سرعت اجرایی بسیار بالا
-قابلیت استفاده در سردترین مناطق و مقاومت در برابر یخبندان و رطوبت
-مقاومت بالا در برابر حریق
-مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش

پنلهای سیمانی ضد حریق