پارتیشن با یک و نیم ساعت مقاومت در برابر حریق

پانلهای سیمانی ضد حریق

پارتیشن با یک و نیم ساعت مقاومت در برابر حریق

 

 

پنل گچی مقاوم در برابر حریق (FR)
گچ برگ مقاوم در برابر حریق (Fire Resistance gypsum board) را گچ برگ با پیوستگی بهبود یافته برای دمای بالا نیز می گویند. در هسته گچی این گچ برگها از الیاف شیشه برای افزایش مقاومت در برابر حریق استفاده می شود. از این پنل های گچی برای پوشش سازه فولادی ساختمان های بلند مرتبه و سایر محل های که نیاز به محافظت در برابر حریق وجود دارد، استفاده می گردد. کاغذ کرافت پوشش گچ برگ مقاوم در برابر آتش به رنگ صورتی است.
پانل های مقاوم در برابر حریق بسته به نوع سفارش از 30 تا 180 دقیقه در برابر حریق مقاوم می باشند.
ایمن سازی ساختمان در برابر آتش سوزی برای حفظ جان ساکنین و افزایش عمر ساختمان ها از جمله نکات ضروری است که باید در مراحل اجرای ساختمان مد نظر قرار بگیرد . با آینده نگری و انجام اقدامات لازم می توان از خسارت های سنگین مالی و جانی به راحتی جلوگیری کرد ، از جمله این اقدامات می توان به موارد زیر اشاره کرد:
طراحی راه های مناسب برای خروج سریع ساکنین در هنگام وقوع آتش سوزی به کارگیری سیستم های اطفائ حریق استفاده از مصالحی که از گسترش سریع آتش و شعله ور شدن جلوگیری کند
حفاظت از اجزای سازه ساختمان(تیرها و ستون ها)در برابر آتش و….

پانلهای سیمانی ضد حریق پانلهای سیمانی ضد حریق


شرکت کناف دو نوع پانل گچی مقاوم در برابر حریق عرضه کرده است،که شامل :

صفحات گچی مقاوم در برابر حریق 
صفحات گچی نسوز قرمز رنگ
در پانل های گچی مقاوم در برابر حریق کناف و صفحات گچی نسوز کناف) با الیاف شیشه مسلح کرده است ،که باعث می شود پانل های گچی کناف بعد از دست دادن مولکول آب درون ساختار خود دچار فروپاشی نشود. روکش صفحات گچی نسوز کناف ، الیاف شیشه می باشد. در آزمایشات انجام شده توسط شرکت کناف بعد از سی دقیقه اعمال آتش بر پانل گچی در طراحی کناف گرمای سطوح در معرض مستقیم شعله تقریبا 800 درجه سانتیگراد می باشد و در دما در سمت حفاظت شده حدود 100 درجه می باشد و ضخامت پانل های ضد حریق 12.5میلی متر و 15 میلی متر و 18 میلی متر می باشد .
حفاظت از تیرها و ستون های فولادی در برابر آتش از جمله موارد ضروری است ،این کار مانع از فروپاشی ساختمان در هنگام آتش سوزی می شود با استفاده از محصولات کناف و پانل های ضد حریق کناف که روش ساده و ارزان تری نسبت به سایر پوشش های ستون فولادی دارد می توان اجزای سازه ای در برابر اتش همزمان اجرا می شود که از نظر زمان و هزینه موجب صرفه جویی می شود .
استفاده از پانل های ضد حریق کناف ceiling در سقف مانع سرایت آتش از طبقات بالایی می شود. آسانسور و چاه های تاسیساتی در هنگام آتش سوزی مانند روزنه های نفوذ اتش به سایر طبقات عمل می کند ، با استفاده از پانل های ضد حریق کناف در اطراف آسانسور و چاه های تاسیساتی به میزان قابل توجهی از گسترش آتش در طبقات ساختمان کاسته می شود (در هنگام حریق نباید از آسانسور ها استفاده شود. با اندکی دقت در انتخاب مصالح مناسب و هزینه اندک می توانیم از وقوع فاجعه ها در هنگام آتش سوزی جلوگیری کنیم .

 

پنلهای مقاوم در برابر حریق پنلهای سیمانی ضد حریق