سقف های کاذب مشبک با پانل های مینرال آکوستیک

تایل های مینرال آکوستیک

تایل های مینرال آکوستیک

سقف کاذب مشبک با تایل های مینرال آکوستیک
قابلیت صداگیری و استفاده در مکانهای پر ازدحام از قبیل بیمارستانها و فرودگاهها ، بانکها ، شهرداریها ،ادارات پست ، استودیو های صوتی و....موجب استفاده چشمگیر این محصول شده است .
سبکی ، طول عمر بالا ، ضد حریق و اشتعال ، ضد حشره ، اجرای سریع ، صرفه جویی در انرژی ، از دیگر مزایای این محصول به شمار می آید .
تایلهای آکوستیگ ( مینرال) از مواد معدنی ساخته شده  و در دو نوع لبه دار و ساده عرضه میگردند.
سقف کاذب ایجاد شده به وسیله تایل های مینرال و گچی را میتوان به عنوان یکی از قدیمی ترین و پر کاربردترین سقف های مورد استفاده در کشورمان تقسیم بندی نمود.در این میان سقف کاذب آکوستیکی متداولترین و پرکاربردترین انواع سیستم سقف های کاذب میباشد که نصب آسان و قیمت مناسب را یکجا گرد هم آورده است.

تایل های سقفی آکوستیک بر روی شبکه های فلزی گالوانیزه که به سقف اصلی متصل است، چیده میشوند.با جابه جایی هر یک از تایل ها به راحتی میتوان به فضای تاسیساتی پشت سقف دسترسی پیدا کرد .تایل ها با توجه به تنوع نولید در ابعاد مختلف و همچنین تنوع در طرح و بافت سطح تایل گزینه ای بیشماری را در اختیار طراحان قرار میدهند.الحاقاتی مانند نصب انواع چراغ ها،بلندگوها،خروجی دستگاه تهویه مطبوع،سیستم اطفاء حریق و سیستم مدار بسته به راحتی در سیستم سقف شبکه ای قابل اجراء می باشند.

تایل های سقفی نسل جدید از الیاف معدنی، خاک رس و نشاسته ساخته شده اند که از لحاظ زیست محیطی قابلیت بازیافت داشته،در برابر آتش مقاوم و دارای خواص آکوستیکی برجسته ای میباشند.در مجموع تایل های آکوستیک را می توان راه حل مناسبی جهت بهره مند شدن از سقف های کاذبی دانست که هم از نظر هزینه مقرون به صرفه باشند و هم از لحاظ اجرایی ساده باشند.
از میان ویژگی های تایل های آکوستیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تخلخل بالا، جذب صوت مناسبی را در محیط های پرازدحام سبب میگردد.

بازتاب مناسب نور روشنای محیط را دلنشین تر میکند .

سوراخ های با قطر متغیر روی سطح تایل،جذب صوتی عالی و نمایی کلاسیک را ایجاد میکند